Spread the love

שיתוף רכב הוא אחת התופעות המעניינות ביותר של השנים האחרונות. זהו נוהג שמתפשט במהירות, במיוחד בערים גדולות שנמצאות בנקודת התפרצות בכל הנוגע לתנועת כבישים. שיתוף רכב הוא כאשר מספר אנשים משתמשים באותה מכונית, אך ישנם סוגים שונים של שיתוף רכבים. במאמר זה, נבחן את הצורות השונות של שיתוף רכב, העלויות והיתרונות של כל אחת מהן.

מה זה שיתוף רכב?
כאמור, שיתוף רכב מכסה את כל המצבים בהם רכב נמצא בשימוש של יותר מאדם אחד. הרכב יכול להיות מסופק על ידי חברה המציעה שירות בתשלום למשתמשים, או על ידי אנשים פרטיים שעשויים, למשל, להחליט לשתף נסיעה כדי לחסוך כסף או להשאיל את המכונית שלהם למישהו כאשר הם לא משתמשים בו כדי להחזיר חלק העלויות הקשורות לאחזקת רכב.

התופעה יכולה לכלול גם דרכי תחבורה אחרות כמו אופנועים ואופניים, והיא צוברת פופולריות ככל שיותר אנשים משתמשים בה כדי להתנייד בעיר בצורה נוחה יותר, מה שמפחית את כל הבעיות והעלויות הקשורות לשימוש ברכב הפרטי שלהם. רק תסתכל על הנתונים העדכניים ביותר שתועדו על ידי מצפה הניידות Sharing (2018), המונה 363 שירותי ניידות משותפת באיטליה, פעילים ב-271 ערים, ולמעלה מ-5 מיליון אנשים רשומים, גידול אקספוננציאלי בהשוואה ל-2017 (+ 1 מיליון משתמשים).

זה מתורגם לפחות כלי רכב פרטיים ברחובות, פחות תנועה וחניונים תפוסים ופחות זיהום, מה שנעזר גם בשימוש הגובר במכוניות חשמליות.

שיתוף רכב בעיר: מה זה?
אחד הסוגים העיקריים של שיתוף רכבים הוא שיתוף רכב עירוני, שיכול אפילו להיחשב כצורה חדשה של תחבורה ציבורית. עם שיתוף רכבים עירוניים, מועצות העיר באיטליה וכמה חברות בענף מספקות צי מכוניות זמין למטיילים הרשומים בנקודות שונות בעיר. כל מי שרוצה להשתמש בשירות יכול לגשת באופן חופשי לאחד מכלי הרכב הללו, להשתמש בו במשך הזמן שהוא צריך ולחנות באתרים הייעודיים לאחר שסיים איתו.

ישנם יתרונות שונים לשיתוף רכב עירוני: המשתמשים אינם צריכים לרכוש רכב משלהם, מה שחוסך להם כסף על ביטוח, תחזוקה ומוסכים, אך תמיד יש להם רכב זמין לשימוש כדי להגיע לעבודה או בזמנם הפנוי. כל הקהילה מרוויחה מכך כי השימוש המופחת בכלי רכב פרטיים משחרר את הרחובות ומפחית פליטות.

מהו שיתוף מכוניות עמית לעמית?
בעוד ששיתוף רכב עירוני כולל גוף ציבורי או חברה פרטית המספקת שירות, עם שיתוף רכב עמית לעמית בעל הרכב חולק אותו עם משתמש אחד או יותר. זה בעצם כמו להשאיל את המכונית ויכולות להיות צורות שונות של זה.

למשל, אדם פרטי מחליט להעלות את רכבו לאתר ייעודי, כמו U Go של Leasys: כאן תוכלו למצוא בקשות של אנשים שזקוקים לרכב לפרק זמן מוגבל והצעות מאנשים פרטיים שרוצים להחזיר חלק העלויות הקשורות לאחזקת רכב והפיכת רכבם לזמין בתאריכים ובשעות ספציפיים בתמורה לתשלום מהמשתמש.

אפשרות רווחת נוספת היא שיתוף רכב עם הנהג, כאשר בעל המכונית מסיע אחרים.

חיטוי רכב ושיתוף רכבים
בתקופה כה עדינה בעולם, כאשר מצב החירום של COVID-19 חשף את הסיכונים סביב נוכחות הנגיף, אלו הפועלים במגזרי השכרת הרכב ושיתוף המכוניות התחייבו באופן אישי להבטיח שכל האמצעים המתאימים יאומצו כדי לספק שירות בטוח מ- נקודת מבט של בריאות והיגיינה.

למי שמעמיד מכוניות משלהם לשיתוף רכב מומלץ לעקוב אחר כל ההליכים הדרושים כדי לנקות ולחטא את פנים המכונית בצורה נכונה, כך שיוכלו לחלוק מכונית שהיא לא רק נוחה אלא גם בטוחה: עוד צעד לקראת טוב יותר. רמת השירות הכוללת.

המכוניות בצי Leasys Rent שהועמדו לרשות שירות שיתוף המכוניות של U Go מציעות ערובה חשובה להיגיינה ובטיחות. Leasys מחטאת את המכוניות במוצרים ספציפיים לפני ואחרי כל שימוש, ומבטלת כל סיכון אפשרי להפצת הנגיף.

כמה עולה שיתוף רכב?
עלויות שיתוף רכב עשויות להשתנות בהתאם לסוג השירות הנדרש; ייתכן שיהיה חיוב בהרשמה ותעריף לדקה המחושב בהתאם לסוג הרכב.

עם שיתוף רכב עמית לעמית, לא תמיד נדרש מנוי לשירות והעמלה יכולה להשתנות בהתאם לדרישות הגורם המספק את הרכב. טל ציקורל